Jak się bawić z psem?

Pies w domu jest trochę jak dziecko. Nie wystarczy go mieć i co jakiś czas nasypać mu karmy do miski. Pies wymaga bardzo starannej i troskliwej opieki. Potrzebuje jednak do tego człowieka, który mu tę opiekę zapewni. Pies w domu, to zarówno karmienie, dbanie o jego higienę, ale też i zabawa. Jest to zwierzę, które do prawidłowego rozwoju potrzebuje, wręcz niezbędnie dużo ruchu. Poprzez zabawę z psem można mu tego ruchu dostarczyć.

Zabawy ruchowe z psem, to między innymi rzucanie mu piłeczki czy wspólne bieganie. Dzięki temu pies może się wybiegać, wymęczyć i potrenować swoje mięśnie. Dzięki temu utrzymuje sprawność stawów i wzmacnia swoją kondycję fizyczną.

Bogactwo atrakcji dla psa

Jednakże, nie tylko bieganie jest dla psa odpowiednią zabawą. Wręcz, jej nadmiar może być dla zwierzaka bardzo szkodliwy. Z psem można też bawić się w zupełnie inny sposób. Dawanie mu poleceń, zadań, które pies musi wykonać, również stanowią dla niego doskonałą rozrywkę. Mowa tu między innymi o nauce komend. Nie wymaga to biegania, nie pobudza całego organizmu psiaka, ale daje mu świetną zabawę, pozwala na budowanie relacji z właścicielem, zacieśnia te relacje i pozwala na docenianie i wyróżnianie psa. Jednocześnie, pies ma bardzo atrakcyjne dla siebie zajęcie, może odreagować nadmiar energii i nadmiar wrażeń. Nie spędza też czasu biernie i na spaniu, co również jest szkodliwe dla zwierzęcia. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie ruchów z komendami. To zabawa polegająca na wykonywaniu przez psa zadań fizycznych, ruchowych na polecenie właściciela. Dzięki temu pies wysila się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Zadania, które ma wykonać, żeby pokonać tor przeszkód wymagają od psa zarówno posłuszeństwa jak i sprawności fizycznej, dlatego są idealnym rozwiązaniem i doskonałym połączeniem dwóch aktywności. Pies z pewnością doceni takie zaangażowanie właściciela i z całym zapałem zaangażuje się w taką właśnie zabawę. Jednocześnie będzie to dla niego doskonały trening, który pozwoli mu odreagować jego napięcie.

Karmienie miejskiego psa

Żywienie zwierząt zależne jest od wielu różnorodnych elementów. Może to być...

Karma dla labradora

Labradory to psy ras dużych. Psy te są oczywiście bardzo silne i masywne...

Telefon: +48 12 378 49 05

Zobacz także

Sprawdź slepy zoologiczne

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra nulla ac diam. Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci. Nam congue, pede vitae dapibus aliquet, elit magna vulputate arcu, vel tempus metus leo non est. Etiam sit amet lectus quis est congue mollis. <br /><br /> Phasellus congue lacus eget neque. Phasellus ornare, ante vitae consectetuer consequat, purus sapien ultricies dolor, et mollis pede metus eget nisi. Praesent sodales velit quis augue. Cras suscipit, urna at aliquam rhoncus, urna quam viverra nisi, in interdum massa nibh nec erat.